Шановні відвідувачі та покупці Інтернет магазину Тотоша, в період із 4-го по 6-е серпня включно відвантаження ваших замовлень не буде здійснюватися у зв'язку із проведенням інвентаризації. Робота у звичайному режимі буде відновлена із понеділка 9-го серпня.

Сортер для дітей - яскрава і корисна іграшка для самих маленьких

Сортер для дітей - яскрава і корисна іграшка для самих маленьких

Як стверджують психологи, гра - основне заняття дитини. Особливо це стосується малюків ясельного віку і дошкільнят. Але якщо для хлопців 4-6 років випускають масу самих різних іграшок, то знайти що-небудь цікаве для дитини двох трьох років не так просто. Хоча і для них є варіанти такі, як сортер для дітей, не тільки цікаві, але й дуже корисні.

Що за іграшка сортер

По суті своїй сортер для дітей - це будь-яка іграшка, яка передбачає розподіл предметів, їх сортування за однією або кількома ознаками. Такими визначальними характеристиками можуть стати:

 • колір;
 • форма;
 • Розмір.

Відмінності предметів за цими ознаками легко помітити і відстежити, тому дитячий сортер і підходить для самих маленьких гравців (від 1 до 3 років).

Як з'явився сортер

Не зайвим буде згадати в огляді про історію появи іграшки. Першою, хто розробив і використовував класичний сортер для дітей в якості дидактичного матеріалу, була Марія Монтессорі - італійський педагог. А першим виробником, яка налагодила масове постачання на ринок, була компанія Фішер Прайс.

Сортер для дітей: види

Щоб купити дерев'яний сортер і не розчарувати при цьому дитину і самих себе, батькам варто знати, якими бувають ці іграшки. Найбільш звичними іграшками, які вимагають сортування деталей, можна назвати звичайні пірамідки з різними по діаметру колами. До класичних СОРТЕР піраміди не належать, але загального багато, особливо у моделей з розбірними колами. До таких же «родичів» сортера відносяться іграшки, де дитина може розсортувати деталі довільно. Наприклад, дощечка з рядами латаття і набором жабенят, яких потрібно на латаття посадити. Принцип сортування дитина вибирає сам. Класичні ж, популярні серед батьків України дитячі сортери зроблені у вигляді посудини з прорізами певної форми в кришці і стінах. Доповнюють набір об'ємні деталі, які підходять до прорізам за розміром.

Сортер для дітей: форма посудини

Форма ємностей для сортерів - найрізноманітніша. У постачальників і дітей популярні:

 1. Куб. Причому сама коробка може бути розбірний. Стіни і кришку скріплюють в таких моделях за допомогою пазів.
 2. Куля або глечик з кришкою.
 3. Піраміда.

Крім геометричних форм, можна придбати:

 • Сортер -будиночки (теремок). У такому будиночку зазвичай кілька дверей, які відкриваються окремими ключами.
 • Сортер -транспорт (паровозик, машинку, літак).
 • Сортер -тварини. Тут асортимент обмежений лише фантазією виробників.

Чим наповнюють дитячі сортери

Іграшка сортер для дітей

Внутрішні деталі сортера можуть незначно відрізнятися розмірами, але завжди залишаються досить великими, щоб дітям було зручно грати з набором. Деталі виконують в формах:

 • геометричних фігур;
 • тварин
 • букв;
 • цифр;
 • математичних символів.

З чого роблять сортери дитячі

Крім форми і наповнення, набори відрізняються матеріалом, з якого зроблені: 

 1. Пластмасовий сортер для дітей - найпоширеніший і доступний варіант, який підходить дітям старше року. Пластикові набори яскраві, дешеві і дуже різноманітні. Єдиний їхній мінус - недостатня міцність.
 2. Більш дорогий варіант - сортер дерев'яний. Їх виготовляють з полірованої м'якої деревини - липи, сосни, вільхи. Такі іграшки екологічні і довговічні, ефективніше допомагають у розвитку координації, т. я. дитина краще почуває їх вагу.
 3. Тканинні сортери. Їх шиють з гіпоалергенних тканин, таких як плюш, байка, фліс, мікрофібра. Ці ігрові набори підходять тільки для дітей від півроку до 9-10 місяців. Якщо в сортер з жорстким каркасом фігурку можна вставити тільки в призначене для неї отвір, то деталь з набивного набору легко зім'яти, так що сенс гри буде частково втрачено. Але малюкам все одно подобаються такі іграшки, вони розвивають тактильну чутливість. Тканинні сортери дуже легкі, граючи з ними, дитина не поранитися. Але тканинний короб і деталі будуть швидко забруднюватися.

Сортер для дітей: додаткові функції

Сортер для дітей - не тільки розвиваюча головоломка, але і захоплююча, яскрава іграшка. Тому вітчизняні та зарубіжні виробники доповнюють сортери різними можливостями:

 • Світловими ефектами;
 • Функцією відтворення звуків (сигналів, мелодій або голосів тварин);
 • Можливістю руху окремих деталей (машинка сортер з обертовими колесами, очі у сортерів - звірят).

До додаткових функцій також відносять всі елементи, які сприяють розвитку мислення або моторних навичок дитини. Такими деталями можуть бути вмонтовані в іграшку:

 • Невеликі рахунки;
 • Циферблат годинника;
 • Клавіші;
 • Замочки.

Сортер для дітей: в чому користь

Дитячий сортер, як і пальчиковий лабіринт, розвиває розумові функції і фізичні здібності дитини. Але робота з лабіринтом для пальців спрямована, в першу чергу, на розвиток дрібної моторики рук. Мова, рухова пам'ять і інші процеси розвиваються «попутно». Сортер для дітей працює в іншому напрямку і розвиває не стільки моторику, скільки:

 1. Тактильну чутливість;
 2. Просторове мислення;
 3. Здатність до побудови логічних зв'язків;
 4. Здатність до синтезу та аналізу інформації.

Також, граючи з сортером, діти розширюють власний кругозір - запам'ятовують кольору, форми, тварин. Завдяки функціональності, сортери надовго залишаються для дітей джерелом нових навичок. Відгуки батьків кажуть, що, підростаючи, діти освоюють нові операції з сортером. Тобто іграшка перетворюється з розваги в справжній тренажер із ступінчастою програмою. Тому дитячі сортери потрібно підбирати так, щоб вони відповідали рівню розвитку дитини і вчасно міняти на більш складні. Онлайн-магазин іграшок « Тотоша » пропонує сортери для дітей від 1 до 3 років, пальчикові лабіринти, об'ємні пазли і інші розвиваючі ігри.