Як вибрати настільну гру під вік дитини?

Як вибрати настільну гру під вік дитини?

Ігри настільні для дітей - гарне рішення для веселого, цікавого і корисного проведення часу. Якщо ще 15 років тому асортимент був досить убогий, то сьогодні можна підібрати і купити настільні ігри під будь-який вік малюка.

Одна з головних проблем, з якою стикаються батьки під час вибору - різноманітність настільних ігор. Сучасні виробники пропонують різні набори, які допомагають дитині розвинути навички комунікації, логічного мислення, дрібну моторику, вміння працювати в команді.

Кращі настільні ігри гри: вибір за віком

Пошук оптимальної гри обов'язково повинен грунтуватися на індивідуальних перевагах і вік малюка. Ви можете орієнтуватися на відгуки інших покупців, але, перш за все, зверніть увагу на те, що цікаво вашій дитині. Якщо правильно вибрати тематику, то малюк моментально зацікавиться і з задоволенням буде проводити час.

Від 1,5 до 3 років

Ігри настільні для дітей цього віку повинні бути простими і яскравими. Найкраще підходять набори, які знайомлять дітей з палітрою кольорів, геометричними формами. Важливо, щоб всі складові деталі були великими або об'ємними. наприклад:

  • «Дитяче доміно» з зображеннями. Найменші гравці зможуть з легкістю вивчити об'єкти, тварин, кольори, рослини. Важливо під час цього розмовляти з дитиною, щоб він зміг навчитися вимовляти і правильно вимовляти всі назви.
  • «Забити в лунки». Популярні дитячі настолки, розвиваючі дрібну моторику і координацію. Гравцю необхідно молотком забивати кольорові кілочки в отвори.

Також особливою популярністю користуються кубики, елементарні пазли, піраміди і т.д. Під час вибору звертайте увагу на вказаний виробником вік і основні правила. Вони повинні бути простими, легкими і інтуїтивно зрозумілими.

Від 3 до 5 років

Розвиток дітей в цьому віці просувається з неймовірною швидкістю. Вони пізнають світ, задають багато питань, всім цікавляться і легко захоплюються. Вибираючи ігри настільні для дітей 3-5 років, звертайте увагу на можливість розвитку просторового мислення, придбання спеціальних навичок і тренування пам'яті.

  • «Замок логіки» або прості конструктори з невеликою кількістю деталей. Багаторівневі ігри настільні для дітей навчають хлопців аналізу і логічного мислення. Прості конструктори складаються з малої кількості кольорових деталей і зображень. Важливо, щоб в результаті виходив готовий об'єкт, наприклад, будинок, замок або машинка, і дитина могла оцінити і порівняти свої праці з ісходником.
  • «Рибалка» і перші «азартні» дитячі ігри настільні. Під час процесу тренується швидкість і психологічна реакція приймати програш. Це розвага має на увазі переможця і переможеного. Правильний настрій допоможе дитині в майбутньому не так болісно сприймати поразки або інші невдачі.
  • « Loch-ness ». Це захоплююча розвага з простими правилами і яскравими деталями. Під час процесу малюк продумує свій хід заздалегідь, тренує пам'ять і розвиває просторове мислення.

Інші альтернативні гри настільні для дітей до 5 років: «Давайте вивчати час», «Моя перша вікторина», «Мемо транспорт», настільний футбол, аеро -хоккей, більярд, теніс. 

Grand Soleil Maxi Goal - стіл на регульованих ніжках, який підійде для всіх активних настільних розваг і прослужить вам кілька років.

Від 5 до 7 років

У цьому віці хлопці починають підготовку до школи. Ігри настільні для дітей повинні навчати взаємодії в команді, закріплювати вже отримані навички читання, рахунки і комунікації.

  • «Тік так бумм ». Головне завдання цієї розваги - за кілька хвилин скласти слово із запропонованих літер.
  • «Ерудит» або « Скреббл ». Завдяки цій грі діти поповнюють словниковий запас і вчаться знаходити вихід зі складних ситуацій.
  • « Аліяс ». Популярна розвага, де малюки повинні пояснювати слова, не промовляючи їх. Можете не сумніватися, таке проведення часу захопить кожного маленького гравця.
  • «Пінгвіни на льоду». Такого плану гри настільні для дітей допомагають вирішувати перші геометричні головоломки, нестандартно мислити.

Вибираючи активність для малюків цього віку, звертайте увагу на різноманітність завдань і правил. Намагайтеся не перевантажувати дитину, щоб не перетворити звичайне веселе дозвілля в нудні заняття.

Від 7 до 10 років

Гравцям цієї вікової групи відкриваються майже необмежені можливості весело і з цікавістю проводити час зі своїми друзями або батьками. Діти здатні справлятися зі стратегічними, складними тактичними завданнями.

  • « Суперферма » - навчає гравців вибирати правильну тактику, самостійно вибудовувати сюжет, враховуючи ходи інших гравців.
  • «Дитяча монополія» - розвага, яке тренує малюків правильно приймати рішення, вибрати стратегію, пізнавати ази фінансової грамотності.
  • Конструктор Bela Friends - аналог LEGO. Сюжет конструкторів передбачає поєднання розважальних і пізнавальних завдань, функцій. Різноманітні комплекти, яскраві деталі і інші елементи дають можливість гравцям самостійно придумувати сценарій.

Інші нюанси

Ігри настільні для дітей до 10 років навчають концентрації, уваги, тактиці та стратегії, командній роботі, залученню відразу декількох навичок, логіці. Хлопці від 10 років можуть вже самостійно вибирати ігри настільні для дітей, орієнтуючись на свої інтереси. Батькам рекомендується брати активну участь не тільки в покупці, але і в розвагах. Таке сімейне дозвілля порадує і дорослих, і дітей.

Сучасні настільні розваги, які представлені в продажу, розробляються за участю психологів, викладачів, логопедів. Віддаючи перевагу такій активності, ви робите внесок у розвиток і соціалізацію своєї дитини. Магазин « Тотоша » представляє великий каталог ігор, які ви зможете вибрати під будь-який вік. Компанія організовує доставку по всій Україні.