Сортер для дітей - яскрава і корисна іграшка для самих маленьких
Як стверджують психологи, гра - основне заняття дитини. Особливо це стосується малюків ясельного віку і дошкільнят. Але якщо для хлопців 4-6 років випускають масу самих різних іграшок, то знайти що-небудь цікаве для дитини двох трьох років не так просто. Хоча і для них є варіанти такі, як сортер для дітей, не тільки цікаві, але й дуже корисні.
Що за іграшка сортер
По суті своїй сортер для дітей - це будь-яка іграшка, яка передбачає розподіл предметів, їх сортування за однією або кількома ознаками. Такими визначальними характеристиками можуть стати:
- колір;
- форма;
- Розмір.
Відмінності предметів за цими ознаками легко помітити і відстежити, тому дитячий сортер і підходить для самих маленьких гравців (від 1 до 3 років).
Як з'явився сортер
Не зайвим буде згадати в огляді про історію появи іграшки. Першою, хто розробив і використовував класичний сортер для дітей в якості дидактичного матеріалу, була Марія Монтессорі - італійський педагог. А першим виробником, яка налагодила масове постачання на ринок, була компанія Фішер Прайс.
Сортер для дітей: види
Щоб купити дерев'яний сортер і не розчарувати при цьому дитину і самих себе, батькам варто знати, якими бувають ці іграшки. Найбільш звичними іграшками, які вимагають сортування деталей, можна назвати звичайні пірамідки з різними по діаметру колами. До класичних СОРТЕР піраміди не належать, але загального багато, особливо у моделей з розбірними колами. До таких же «родичів» сортера відносяться іграшки, де дитина може розсортувати деталі довільно. Наприклад, дощечка з рядами латаття і набором жабенят, яких потрібно на латаття посадити. Принцип сортування дитина вибирає сам. Класичні ж, популярні серед батьків України дитячі сортери зроблені у вигляді посудини з прорізами певної форми в кришці і стінах. Доповнюють набір об'ємні деталі, які підходять до прорізам за розміром.
Сортер для дітей: форма посудини
Форма ємностей для сортерів - найрізноманітніша. У постачальників і дітей популярні:
- Куб. Причому сама коробка може бути розбірний. Стіни і кришку скріплюють в таких моделях за допомогою пазів.
- Куля або глечик з кришкою.
- Піраміда.
Крім геометричних форм, можна придбати:
- Сортер -будиночки (теремок). У такому будиночку зазвичай кілька дверей, які відкриваються окремими ключами.
- Сортер -транспорт (паровозик, машинку, літак).
- Сортер -тварини. Тут асортимент обмежений лише фантазією виробників.
Чим наповнюють дитячі сортери
Внутрішні деталі сортера можуть незначно відрізнятися розмірами, але завжди залишаються досить великими, щоб дітям було зручно грати з набором. Деталі виконують в формах:
- геометричних фігур;
- тварин
- букв;
- цифр;
- математичних символів.
З чого роблять сортери дитячі
Крім форми і наповнення, набори відрізняються матеріалом, з якого зроблені:
- Пластмасовий сортер для дітей - найпоширеніший і доступний варіант, який підходить дітям старше року. Пластикові набори яскраві, дешеві і дуже різноманітні. Єдиний їхній мінус - недостатня міцність.
- Більш дорогий варіант - сортер дерев'яний. Їх виготовляють з полірованої м'якої деревини - липи, сосни, вільхи. Такі іграшки екологічні і довговічні, ефективніше допомагають у розвитку координації, т. я. дитина краще почуває їх вагу.
- Тканинні сортери. Їх шиють з гіпоалергенних тканин, таких як плюш, байка, фліс, мікрофібра. Ці ігрові набори підходять тільки для дітей від півроку до 9-10 місяців. Якщо в сортер з жорстким каркасом фігурку можна вставити тільки в призначене для неї отвір, то деталь з набивного набору легко зім'яти, так що сенс гри буде частково втрачено. Але малюкам все одно подобаються такі іграшки, вони розвивають тактильну чутливість. Тканинні сортери дуже легкі, граючи з ними, дитина не поранитися. Але тканинний короб і деталі будуть швидко забруднюватися.
Сортер для дітей: додаткові функції
Сортер для дітей - не тільки розвиваюча головоломка, але і захоплююча, яскрава іграшка. Тому вітчизняні та зарубіжні виробники доповнюють сортери різними можливостями:
- Світловими ефектами;
- Функцією відтворення звуків (сигналів, мелодій або голосів тварин);
- Можливістю руху окремих деталей (машинка сортер з обертовими колесами, очі у сортерів - звірят).
До додаткових функцій також відносять всі елементи, які сприяють розвитку мислення або моторних навичок дитини. Такими деталями можуть бути вмонтовані в іграшку:
- Невеликі рахунки;
- Циферблат годинника;
- Клавіші;
- Замочки.
Сортер для дітей: в чому користь
Дитячий сортер, як і пальчиковий лабіринт, розвиває розумові функції і фізичні здібності дитини. Але робота з лабіринтом для пальців спрямована, в першу чергу, на розвиток дрібної моторики рук. Мова, рухова пам'ять і інші процеси розвиваються «попутно». Сортер для дітей працює в іншому напрямку і розвиває не стільки моторику, скільки:
- Тактильну чутливість;
- Просторове мислення;
- Здатність до побудови логічних зв'язків;
- Здатність до синтезу та аналізу інформації.
Також, граючи з сортером, діти розширюють власний кругозір - запам'ятовують кольору, форми, тварин. Завдяки функціональності, сортери надовго залишаються для дітей джерелом нових навичок. Відгуки батьків кажуть, що, підростаючи, діти освоюють нові операції з сортером. Тобто іграшка перетворюється з розваги в справжній тренажер із ступінчастою програмою. Тому дитячі сортери потрібно підбирати так, щоб вони відповідали рівню розвитку дитини і вчасно міняти на більш складні. Онлайн-магазин іграшок « Тотоша » пропонує сортери для дітей від 1 до 3 років, пальчикові лабіринти, об'ємні пазли і інші розвиваючі ігри.