Чому варто купити палички Кюїзенера для навчання діток і в чому секрет методики

Чому варто купити палички Кюїзенера для навчання діток і в чому секрет методики

Навчання дітей - це в першу чергу відповідальність батьків. Саме їх життєва мета - навчання дитини основним речам, відповідним її віку. І не потрібно сподіватися, що дитячий сад або школа зроблять це краще мами і тата. Приклавши деякі зусилля, всі батьки можуть допомогти своїй дитині в розвитку, пробудити в ньому інтерес до отримання нових знань. Можна популярні палички Кюїзенера купити, і вони неодмінно допоможуть впоратися з цим завданням. Стануть в нагоді також і дерев'яні розвиваючі іграшки та настільні ігри.

Це спеціальний комплект, який складається з рахункових паличок. Основними відмінними характеристиками є колір і розмір. Всього існує 10 кольорів і 10 варіантів довжини (від одного сантиметра до десяти). Така конфігурація не випадкова. Схема тренувань розроблялася досить довго. По суті, це складний математичний набір. Розміром і кольором на додаток присвоюється певний номер. Всі складові розподілені по, так званим, родин, в які входять числа, кратні двом, трьом або п'яти.

На фото колір паличок може здатися тьмяним, але в живу вся палітра досить яскрава. Виробник, представленої на сайті продукції, заявляє, що всі матеріали повністю безпечні навіть для найменших дітей.

Кольорові рахункові палички Кюїзенера дозволяють в ігровій формі зацікавити дитину до математики і схожим дисциплін. Розуміння механізму рахунки дітям дається легко, а значить, можна застосовувати отримані знання на практиці, викреслюючи простий логічний ланцюжок, який наочно ілюструють стрижні. Методика роботи передбачає використання наочних посібників як основного навчального фактора. Хочете придумати свою з дитиною схему гри? Будь ласка, придумуйте. Можете також придбати відповідні інструкції або знайти скрипти в Інтернеті.

Навчання математики

Така іграшка - це простий, але геніальний інструмент для навчання дітей математиці. Основна мета набору - допомогти дитині освоїти математику. Однак з його допомогою дитина зможе дізнатися набагато більше. Ось наприклад:

  • створення кольорових цифр і букв при порівнянні символів з числами;
  • розрізняти розташування предметів в просторі (спереду і ззаду, справа і зліва, проміжне, середнє, нижнє і верхнє);
  • знайомство з математичними поняттями (число, цифра, форма, більш-менш, так само і т. Д.);
  • базові математичні навички: додавання і віднімання;
  • розкладання чисел на складові;
  • розуміння того, що таке кількість, як співвідносяться числа;
  • визначення попередніх і наступних чисел для поточного числа в першій десятці.

10 прямокутних дерев'яних блоків, різних відтінків і довжини, допоможуть з візуалізацією інформації, тобто складна математика перетворюється в об'єкти, які можна помацати, а значить, і швидше зрозуміти, як вирішувати якісь завдання.

Арифметика

Нехай дитина вільно грає з паличками, щоб звикнути до них, а також вивчити свої власні уявлення про них. Попросіть його поставити стрижні поруч один з одним на полноразмерном столі, від самого маленького білого стержня до найдовшого оранжевого стрижня. Він виявить, що вони утворюють «сходи».

Дайте паличкам числове значення від цифри 1 для найнижчого до номера 10 для найвищого. Попросіть учня вказати на полюси, повторюючи значення для кожного з них.

Помістіть 3 стебла номерів окремо від інших і попросіть учня поставити два інших стебла, які при розміщенні встик матимуть ту ж довжину, що і номер 3. Він виявить, що номери 1 і 2, якщо використовувати термінологію Кюїзенера - будуть точно відповідати розширенню числа

3. Експериментуйте з кількістю і довжиною паличок для формування різних по довжині логічних ланцюжків.

Проілюструйте віднімання таким же чином, формуючи ланцюжка, а потім видаляючи стрижні з різними значеннями.

Після цього можна приступати до множення і ділення, використовуючи кілька наборів стрижнів і знову використовуючи поїзда. Наприклад, п'ять білих стрижнів з номером 1 рівні довжині жовтої смуги з номером 5, демонструючи, що 5 помножене на 1 дорівнює 5.

Вимірювання і геометрія

палички Кюїзенера

Попросіть учня використовувати білу палицю № 1 довжиною 1 сантиметр, щоб виміряти інші стрижні і висловити їх довжину в сантиметрах. Попросіть учня використовувати полюсні набори для вимірювання об'єкта в приміщенні. Наприклад, як довжина столу. Дитина може виявити, що більшу частину довжини він може використовувати апельсинову паличку розміром 4 × 4, а потім використовувати стрижні меншого розміру для завершення.

Почніть працювати з областями. Попросіть учня побудувати двовимірну фігуру на робочому місці за допомогою різних стрижнів і, підраховуючи значення, допомогти їм обчислити площу, що охоплюються їх фігурою. Почніть з простих квадратів, зроблених тільки одного кольору, а потім переходите до більш складних форм. Уявіть поняття обсягу, присвоївши білій колонці номер 1 значення 1 кубічна одиниця.

Запропонуйте учням використовувати кілька стрижнів номер 1 для побудови тривимірних кубічних фігур різного об'єму і попросіть їх висловити обсяги своїх фігур в кубічних одиницях.

Коли ваша дитина буде готова прийняти ідею дробів, ви також можете використовувати стрижні для вирішення завдання, просто перепризначити стержнів різні значення. Ви можете візуально відображати дроби, складаючи стрижні один на одного - чисельник вгорі і знаменник внизу.

Блоки розвитку

Як правило, методи застосування паличок розділені на дві категорії.

Перша - для самих маленьких. Це плоске зображення різнокольорових геометричних фігур (наприклад, квітка з кіл або будиночок з квадрата і трикутника). Те ж, що і на картинках, але тривимірні фігури, які повинні бути розміщені аналогічно.

Друга частина це пластикові об'ємні фігурки різних кольорів. Також включені завдання малювання фігур. Наприклад, дитину просять скласти прямокутник з двох квадратів, і він вчиться на прикладах «ціле», «частина» і «половина». Звичайно, недостатньо просто купити навчальний матеріал - батьки або вчитель обов'язково повинні подбати про дітей.

Прийоми ранніх розробок дозволяють використовувати, крім логічних блоків довгі кольорові призми різної довжини і кольору. Причому розфарбовані вони не випадковим чином, а за певною системою, розробленою автором методики. Тобто смуги, кратні двом довжинам, будуть червоними, а кратні трьом - синіми. Граючи з таким набором, дитина швидше починає орієнтуватися в світі чисел, тому що він працює відразу з трьома поняттями: колір, розмір і кількість паличок.

Працюючи з дітьми, вони можуть рахувати палички, запам'ятовувати їх кольори, в цікавій ігровій формі порівнювати їх довжину, аналізувати основні поняття математики. Також на допомогу прийде спеціальний альбом з картинками: їх потрібно викласти мозаїкою, використовуючи Кюїзенера рахункові палички потрібної довжини і кольору. Дошкільнятам подобаються ці заняття. Але навіть діти 7-8 років, які погано розбираються в математиці в школі, із задоволенням працюють з альбомами, логічними блоками Дьенеша і Кюїзенера рахунковими паличками , для чого їм підбираються більш складні завдання.

Розвиток дітей на рівні зі шкільним реально і в домашніх умовах. І кольорові рахункові лопатки для завчання чисел в ігровій формі - це лише один з помічників в цій справі. Така допомога сприяє поліпшенню багатьох корисних навичок, багатофункціональна, зручна для дорослих і для дітей . Дітям завжди дуже цікаво працювати з кубиками.

У що грати

Дитина будь-якого віку з задоволенням ознайомиться з представленої раніше методикою навчання. Дошкільнята можуть грати практично будь-якими предметами, а дітям старшого віку стрижні знадобляться для знайомства з математикою. Батькам пропонується величезна кількість матеріалу, з прикладами готових ігор, сценаріїв, завдань. З таким "спорядженням" планувати і проводити заняття з допитливими дітьми простіше, тому що:

  • Дитина виставляє, сортує, зосереджено займається.
  • Дитина чітко зрозуміє різницю між «більше» і «менше», якщо ви вкажете різницю між ними.
  • Гра пояснює принципи додавання і віднімання.
  • Можна створити свою мозаїку, знайшовши її числові співвідношення і значення.
  • Узагальнюйте суть арифметичних операцій. Поступово ви розвинете математичні здібності своєї дитини.

Спочатку малюк грає з рахунковим матеріалом, як кубиками? Тоді запропонуйте пограти в Знайди мене. Дайте дитині такі завдання в будь-якому порядку:

палички Кюїзенера

  • Назвати кольори смуг.
  • Знайти найдовшу червону і найкоротшу синю.
  • Зібрати всі елементи одного відтінку.
  • Взяти 2 кольори і розмістити, чергуючи їх.
  • Знайти смужку не червону (тобто всі, крім).
  • Взяти 3 смужки і порівняти довжину.
  • Знайти найкоротший елемент і назвати колір.
  • Вибрати однакові по довжині елементи різних кольорів.

Навіть якщо завдання нездійсненне, дитина буде вчитися мислити і пояснювати, чому не вийшло.

Допоможіть дитині зробити деякі висновки. Слід підкреслити, що смуги одного кольору мають однаковий розмір. Є багато кумедних місій з блоками. Ви можете купити спеціальні матеріали з прикладами або навіть самі створювати гри. Кілька простих варіантів:

  • Приховати блок. Дитина може задавати питання, відповіді на які тільки «так» або «ні». Наприклад, «Недостатня смуга довше червоної?», «Вона коротше синьої?»
  • Використовуючи набір в якості конструктора, дитина збирає конкретні зображення, починаючи з найпростіших, а потім збільшуючи складність: квадрат, трикутник, паркан, будиночок, ялинку і т.д.
  • Нехай дитина уявить, що стрижні для - це візок. Попросіть дитину скласти «поїзд» в кольорову смужку так, щоб помаранчева «перенесена» перебувала зліва від бордовою, але праворуч від червоної.
  • Диктування. Назвіть дитині кольори, вийміть відповідні Кюїзенера рахункові палички із загальної купи і потягніть зліва направо.

Цей етап навчання «лічильник» є найбільш повним. Для початку потрібно познайомити дитину з порядком натуральних чисел. Створюйте горизонтальні, вертикальні, симетричні сходи. Дитина зрозуміє основний закон природного ряду: кожне число на одиницю більше попереднього і на одиницю менше наступного. Потім можна приступити до оволодіння рахунком вперед і назад на прикладі одних і тих ж сходів.

Варіанти роботи:

  • Дайте дитині третю і четверту сходинки (синю і червону). Попросіть його визначити більше число і перевірити точність, вимірявши довжину обох за допомогою білого куба.
  • Перейдіть на прості арифметичні операції. Для початку на прикладі покажемо, що якщо поставити червоний блок-густо з синім і білим у вас вийдуть відрізки однакової довжини (4 = 3 + 1). Поступово ускладнюйте завдання. Це допоможе вам освоїти додавання. Потім додайте випадки, коли одна з двох смужок зникає. Це будуть зразки віднімання.

Також навчити множенню за допомогою таких паличок досить просто. Покладіть перед дитиною білу палицю, дитина скаже значення «один». Додайте ще один, запитаєте скільки виходить. Поступово додаючи по ньому вдвічі сильніше, ви побачите, що смужки стають довшими.

Помістіть 4 білих кубика, щоб вийшов квадрат. Познайомте дитину з дробом. Запитайте, яка частина більше: чверть і половина.

Але, звичайно, не варто змушувати дитину весь час приділяти навчанню, надувні басейни або різний спортивний інвентар також повинен бути в наборах дівчисьок і хлопчиськ.

Де в Україні і чому варто купити кольорові палички Кюїзенера

В інтернет-магазині "Тотоша" представлений величезний вибір розвиваючих ігор. Серед них можна і знайти стрижні Кюїзенера, ціна яких не спустошить гаманець. Функцій у цієї гри настільки багато, що свою вартість вона виправдовує на всі 200%.

Не забудьте, звичайно, прочитати і відгуки батьків, які вже встигли оцінити придбання .

Замовити іграшки можна на сайті через кошик або ж в телефонному режимі. Що стосується труднощів з вибором завжди можна звернутися до консультантів, які знають про іграшки абсолютно все.

Оперативна доставка замовлень здійснюється по всій території країни. Жителі міста Хмельницького можуть скористатися послугою самовивозу. В інші регіони товари відправляються будь-якою ТК.